روش کاشت و پرورش گیاه خردل- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
روش کاشت و پرورش گیاه خردل- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خردل، یک عضو از خانواده کلم، گیاهی آسان برای رشد است. این یک گیاه فصل‌های خنک است بنابراین در بهار و پاییز بهترین رشد را خواهد داشت.

شما می‌توانید خردل را هم به صورت نهال، هم با جدا کردن برگ‌های گیاه، و هم به صورت گیاه کامل برداشت کنید. شما حتی می‌توانید برای شروع کاشت خردل در خانه، دانه‌های آن را نیز برداشت کنید.

خردل می‌تواند طعمی خوب به سالاد داده و به تنهایی و یا با گیاه‌های سبز دیگر به عنوان غذا مصرف شود. خردل غنی از ویتامین آ و ث بوده و سرشار از کلسیم است.

با رشد بیشتر گیاه، طعم آن قوی تر و تیزتر می‌شود. برگ‌های زرد آن نیز قابل مصرف هستند. خردل به طور قطع، گیاهی مناسب برای کاشت در باغچه شما خواهد بود.


دستورالعمل‌ها

1. برای گیاه خردل خود، نقطه‌ای آفتاب‌گیر که خوب زهکشی شده باشد را انتخاب کنید. خردل یک گیاه سردسیر است، ولی با این وجود برای جوانه زدن به گرما نیاز دارد.

سرمازدگی باعث از بین بردن جوانه آن می‌شود، بنابراین اواسط بهار زمانی مناسب برای شروع کاشت است (شما می‌توانید آن را در اواسط تابستان نیز بکارید تا در پاییز برداشت کنید).


2. هر دانه را با فاصله 3 سانتیمتر از هم کاشته و روی هر کدام از آن‌ها حدود 1 سانتی‌متر خاک بریزید.

خاک را بر روی بذرها فشار داده و به آن آب دهید. برای اطمینان از رشد مناسب برگ‌ها، از کودهای پر نیتروژن برای تغذیه گیاه استفاده کنید. خاک را تا زمانی که جوانه رشد کند، مرطوب نگه دارید.


3. مراقب جوانه‌ها باشید. زمانی که خاک خشک شد به آن‌ها آب دهید و برخی از برگ‌های گیاه را برای قدرت گرفتن آن در صورت نیاز جدا کنید.


4. گیاه خود را حفظ کنید، در صورت تمایل برگ‌های بیشتری از آن جدا کنید. شما می‌توانید برگ‌ها را برای پخت و پز جدا کرده و برای تشویق گیاه برای ایجاد برگ‌های قوی تر، بالای گیاه را هرس کنید.

برای برداشت کامل، تمام گیاه را جدا کنید، و یا در صورت تمایل به گرفتن بذر، اجازه گل دادن و بذر دادن به آن‌ها بدهید.


5. بذرهای خردل مورد نیاز خود را برای سال آینده جمع‌آوری کنید. زمانی که گل‌ها شروع به باز شدن می‌کنند، دور گیاه را کیسه‌های پلاستیکی بکشید. زمانی که گل‌ها و دانه‌ها کاملاً خشک شدند، گیاه‌ها را بریده و کیسه‌ها را تکان دهید تا بذرها آزاد شوند. آن را برای فصل بعد کاشت در فریزر خود نگهداری کنید.


نکته‌ها و هشدارها

دانه‌های خردل را در داخل خانه نیز می‌توان کاشت و جوانه‌ها را می‌توان در سالاد و یا ساندویچ مصرف کرد.خردل یک گیاه مناسب برای باغچه کودکان شما می‌باشد، برای اینکه به راحتی رشد می‌کند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب