تشخیص بیماری های گیاهان با گوشی های هوشمند- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
تشخیص بیماری های گیاهان با گوشی های هوشمند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گوشی های هوشمند به نبرد بیماری های گیاهان می‌روند...!

بیماری های محصولات گیاهی یکی از علل اصلی کمبود و قحطی مواد غذایی می‌باشند. این بیماری ها را معمولا با چشم غیر مسلح هم می‌توان تشخیص داد، هرچند که امروزه دانشمندان از میکروسکوپ ها و تعیین توالی DNA گیاهان نیز برای تشخیص قطعی تر بیماری ها استفاده می‌کنند.  اولین راه تشخیص برای کشاورزان در سراسر دنیا دیدن گیاه با چشم غیر مسلح است که بسیاری از آن ها به تشخیص پیشرفته دسترسی ندارند.

برای حل این مشکل، دانشمندان از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و EPFL، موسسه فدرال سوییس از فناوری لوزان، در حال انتشار 50000 عدد از عکس های آلوده و سالم گیاهان هستند که همه مردم می‌توانند به صورت رایگان به آن ها دسترسی داشته باشند. کارشناسان و مهندسین با استفاده از این تصاویر می‌توانند آن ها را به صورت یک نرم افزار برای گوشی های هوشمند درآورده و به این ترتیب این نرم افزار را در اختیار کشاورزان قرار دهند.

دیوید هیوز، پروفسور حشره شناسی و زیست شناسی گفته است با ارایه تمامی این عکس ها به صورت رایگان، ما جامعه جهانی را به چالش می‌کشیم. او اظهار داشته ما از طریق به اشتراک گذاشتن تصاویر گیاهان بیمار در قالب یک نرم افزار، قصد داریم کشاورزان را در ارائه یک محصول سالم تشویق کنیم و کمک کنیم که مردم بتوانند از مواد غذایی سالم بهره مند شوند.

منبع :http://www.bazram.com/agriculture-news/smartphones...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب