برنامه ریزی یک هفته ای برای تمیز کردن خانه- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
برنامه ریزی یک هفته ای برای تمیز کردن خانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خانه تکانی از جمله سخت ترین کارهاست ، خصوصا وقتی که در بیرون از خانه هم شاغل باشید . با استفاده از این برنامه ریزی در 10 دقیقه می توانید خانه تان را تمیز کنید تا فشار و سختی خانه تکانی را حس نکنید .

به نظر شما امکان دارد 10 دقیقه در روز را به خانه تکانی اختصاص دهید ؟ حتی اگر وقت زیادی نداشته باشید باز هم می توانید 10 دقیقه از روز را به خانه داری اختصاص دهید .فکر کنید یکی از آشنایان یا اقوام تان تماس می گیرد و به شما می گوید نزدیک خانه تان است و می خواهد به خانه تان بیاید .

در این شرایط وحشت زده می شوید وقتی به خانه بهم ریخته تان نگاه می کنید . سریع گوشی را می اندازید و با حالتی وحشت زده مشغول جمع و جور کردن خانه می شود . تنها 10 دقیقه می گذرد که کار شما تمام می شود و زنگ در به صدا در می آید .

وقتی به سمت در ورودی می روید نگاهی به اطراف خود می اندازید و با خانه ای تمیز رو به رو می شوید و در این زمان توانایی خود را در تمیزکردن خانه در طول چند دقیقه می بینید . حالا در این برنامه ریزی می خواهیم برنامه سریعی برای تمیز کردن خانه به شما بدهیم تا همیشه به همین تند و تیزی خانه تان را تمیز کنید .

این برنامه این مزیت را دارد که می توانید آخر هفته را فقط استراحت کنید .


دوشنبه را به تمیز کردن سرویس بهداشتی اختصاص دهید

تمیز کردن و برق انداختن سرویس بهداشتی سخت ترین کار خانه است . پس اولین اولویت را به آن بدهید . 10 دقیقه زمان دارید تا توالت ، سینک ، آینه و دستشویی را تمیز کنید . اگر بیشتر از یک دستشویی دارید کارتان سخت تر است زیرا مجبورید کارهایتان را با سرعت بیشتری انجام دهید .

اگر زمان تان به پایان رسید و هنوز تمیز کردن دستشویی ها به پایان نرسیده ، تمیز کردن دستشویی های بعدی را به هفته آینده موکول کنید .


سه شنبه را به تمیز کردن آشپزخانه اختصاص دهید

شاید شما یک نصفه روز را به تمیز کردن ظروف اختصاص دهید . اما وقتی برای تمیز کردن آشپزخانه تنها 10 دقیقه فرصت دارید ، باید کارهایی چون تمیز کردن کابینت های آشپزخانه ، طی زدن کف آشپزخانه ، جارو کشیدن ، تمیزکردن یخچال ، سینک و اجاق گاز را انجام دهید .اگر آشپزخانه تان تمیز است ، کشو یا کابینت ها را تمیز کنید .


چهارشنبه را به تمیز کردن اتاق نشیمن اختصاص دهید

اتاق نشیمن یکی از شلوغ ترین و پر کاربردترین قسمت های خانه است . پس باید برنامه منظم و دقیقی داشته باشید . هر وسیله ای که برای اتاق نشیمن نیست را از آنجا بردارید .

اگر برای برداشتن وسایل اضافه از اتاق نشیمن مجبور هستید از این اتاق به آن اتاق بروید وقت تان خیلی زود تمام می شود ، پس سعی کنید تمام وسایل را در باکسی بریزید و جای دیگری ببرید .

بعد از آن میز تلویزیون ، میز عسلی ، قفسه کتاب ها ، پرده ها و .. را گردگیری کنید و روی مبل ها جارو دستی بکشید ، کرک بالش دستی را گرفته و روی مبل بگذارید و در آخر اتاق را جارو بکشید .
اگر اتاق تان تمیز است ، فرش ها و مبل ها را جارو بکشید .


پنج شنبه را به تمیز کردن اتاق خواب اختصاص دهید

باید برای تمیز کردن اتاق خواب از یک روش خوب استفاده کنید . روبالش و ملحفه ها را در ماشین لباسشویی بریزید و در زمان باقی مانده تمام لباس ها را در کمد آویزان کنید . فرش اتاق را سریع جارو بکشید و قفسه کتاب ها و میزها را در دو دقیقه گردگیری کنید .

بعد از این که ملحفه ها شسته و خشک شدند ، آن ها را آویزان کنید و تخت خواب را مرتب کنید . بالش ها را با رو بالشی های شسته بپوشانید و به صورت منظم روی تخت بگذارید . خیلی لذت بخش است که شب روی یک تخت تمیز و مرتب دراز بکشید .


جمعه را به تمیز کردن اتاق خواب بچه ها اختصاص دهید

اتاق خواب بچه ها معمولا کثیف و در هم است ، پس تمیز کردن این اتاق باید آخرین اولویت باشد و برنامه تمیز کردن آن را به جمعه موکول کنید تا خود بچه ها هم در روز تعطیل کمک تان کنند . پیشنهاد می شود تمیز کردن اتاق خواب بچه ها را به خودشان بسپارید و شما استراحت کنید .

باید برای این کار یک تایمر 10 دقیقه ای بگذارید تا این کار برای بچه ها جذاب و لذت بخش شود و حتی به عنوان جایزه برایشان شام خوشمزه ای بپزید یا فیلم مورد علاقه شان را بگذارید .

بچه ها دوست دارند کارهایشان را به صورت مسابقه ای و در یک بازه زمانی مشخص انجام دهند خصوصا اگر جایزه ای هم به آنها بدهید .

ساير تصاوير

برنامه ریزی یک هفته ای برای تمیز کردن خانه- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب