فوت و فن تمیز کردن هود آشپزخانه- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
فوت و فن تمیز کردن هود آشپزخانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

یکی از نقاط خانه که نظافت و بهداشت آن بسیار اهمیت دارد و همیشه باید تمیز نگه داشته شود آشپزخانه و وسایل آن است. این کار از لحاظ بهداشتی بسیار مهم است زیرا در طول روز زیاد با وسایل آشپانه سر و کار داریم و بنابراین در صورت آلوده بودن این وسایل بیماری‌های زیادی می‌تواند به ما منتقل شود. یکی از مهم‌ترین وسالآشپزخانه که باید مرتب تمیز شود هود آشپزخانه است. زیرا هود روی گاز، بوی دود، رطوبت و چربی اضافه را در زمان پخت غذا بسیار به خود جذب می‌کند. علاوه بر این تمیز کردن هود به درست کار کردن آن نیز کمک می‌کند. بنابراین این وسیله باید مرتب از از داخل و خارج تمیز شود.

نحوه تمیز کردن هود آشپزخانهدر این مطلب نکاتی را در رابطه با نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه خواهیم گفت.

۱- اول باید هود را خاموش کنید.

۲- خارج و داخل هود را خوب با استفاده از مواد شوینده تمیز کنید. در این مرحله دقت کنید. زیرا ممکن است به پریز و لامپ هود آسیب وارد کنید. می‌توانید برای شست‌وشو از آب ولرم و صابون استفاده کنید.

۳- نوبت به پنجره فلزی هود است. این پنجره چربی زیادی را به خود می‌گیرد.راه زدودن این چربی‌ها این است که آن را در آب ولرم که در آن مواد از بین برنده چربی ریخته‌اید بخیسانید تا چربی‌ها پاک شود. یک روش دیگر هم این است که با یک برس هر دو طرف این پنجره فلزی را خوب بشویید. دقت کنید که باید قبل از اتصال مجدد آن را خوب خشک کنید.

۴- فیلترهای فعال زغالی را که قابلیت شستشو ندارند باید تعویض کنید. زغال، کثیف که می‌شود خاصیت خودش را از دست می‌دهد. استانداردش این است که فیلترهای زغالی را سالی ۱ بار عوض کنید. اما اگر فکر می‌کنید زیاد پخت و پز می‌کنید، باید هر چند ماه یک بار این فیلترها را تعویض کنید.

۵- در آخر سراغ فن هود بروید و کثیفی جمع شده روی پره‌های فن را با مواد شوینده تمیز کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب