توصیه هایی برای تمیز کردن تشک تخت- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
توصیه هایی برای تمیز کردن تشک تخت- هایپرکلابز هایپرکلابز :

هیچ چیز همانند یک خواب خوش و آرام لذت بخش نیست . خوابی که در مکانی آرام و جایی گرم و نرم باشد . به طور متوسط یک سوم از طول شبانه روز را روی تشک در حالت خواب به سر می بریم و به خاطر تماس مستقیمی که با تشک داریم ، لازم است در کنار توجه به زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب ، بهداشت و نظافت آن را هم در نظر بگیریم .

گارانتی تشک را در نظر بگیرید

قبل از هر اقدامی راهنما و ضمانت نامه تشک را مطالعه کنید تا از محدودیت ها باخبر شوید . بعضی از تولید کنندگان تشک دستورالعمل های خاصی برای تمیز کردن آنها بیان می کنند . آگاهی از این که چه کارهایی ممکن است روی گارانتی تشک تاثیر بگذارید ، شما را از هزینه های احتمالی در اینده نجات خواهد داد .
ازتشک در مقابل رطوب و گرد و خاک محافظت کنی
روی هر تشک لایه های محافظی وجود دارد که از آن در مقابل رطوبت ، گرد و خاک و آلودگی محافظت می کند . علاوه بر آن انواع محفظه ها و پوشش ها نیز موجود است که به حفاظت از تشک کمک می کند . این نکته خصوصا برای افرادی که به گرد و غبار حساسیت دارند حائز اهمیت است .
کاورها فقط روی تشک قرار نمی گیرند بلکه می توانند با زیپ بسته شوند و از تشک محافظت کنند . کاورها جنس و قیمت های مختلفی دارند مانند پنبه و ترکیبات پنبه که اغلب با آستر پلی اورتان هستند . پوشش ها نیز به منظور حفاظت تشک در مقابل گرد و غبار و ایجاد موانع ضد آب و دفع باکتری به کار می رود. البته پوشش ها و محفظه های عطردار هم وجود دارد . به طوری که برخی از پوشش های تشک از شما در مقابل ساس ها محافظت می کند .

لکه های روی تشک را از بین ببرید !

می توانید لکه های موجود روی تشک هایی با لایه محافظ را با پارچه مرطوب و آب گرم از بین ببرید . نیازی نیست تشک تان را خیس کنید و حتی از بخار شوی هم استفاده نکنید ، باید از یک پارچه مرطوب استفاده شود !

اگر تشک تان خیس شد ، سریع آب آن را بگیرید و لکه را پاک کنید . برای پاک کردن لکه خون و ادرار از پارچه ای مرطوب شده با مخلوط آب اکسیژنه و جوش شیرین استفاده کنید . البته باید بدانید ممکن است آب اکسیژنه رنگ تشک تان را عوض کند .

برای از بین بردن دیگر لکه ها می توانید از این روش استفاده کنید :

یک قوطی را با چند قطره مایع ظرفشویی و آب پر کنید.
محلول را روی قسمت لکه دار اسپری کنید.
با برس نرم به آرامی روی محل مورد نظر بکشید.
اگر می توانید تشک را در بیرون از اتاق بگذارید تا هوا بخورد یا در مقابل آن پنکه ای را روشن کنید.
تشک تان را بچرخانید !

هر روز تشک تان را ضربه بزنید یا بچرخانید . این کار باعث می شود فرونشستگی که به دلیل اضافه وزن ایجاد شده ، متعادل شود . علاوه بر آن باید هر روز برس مخصوص جاروبرقی را روی تشک تان بکشید تا تمام گرد و غبارها را بزدایید .

منبع :http://www.bistsotoon.com/p/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب