علت شادتر بودن برخی افراد چیست؟ - هایپرکلابز

علت شادتر بودن برخی افراد چیست؟ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

یافته اخیر محققان ژاپنی نشان می دهد که داشتن حجم بیشتر ماده خاکستری در یک منطقه مغز دلیل شادی بیشتر برخی افراد در زندگی‌شان است.

به گزارش مهر، افرادی که علیرغم وجود برخی محدودیت ها، احساس شادی قوی تر و شدیدتری در زندگی شان دارند و احساس خوشبختی می کنند دارای منطقه پرکونئوس بزرگتری هستند. منطقه پرکونئوس در قطعه آهیانه ایی مغز قرار گرفته و مسئول حافظه چندبخشی، پردازش دیداری-فضایی و خودآگاهی است.

«واتارو ساتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کیوتو ژاپن، در این باره می گوید: «مطالعات متعددی نشان داده اند که مدیتیشن موجب افزایش ماده خاکستری مغز در منطقه پرکونئوس می شود. این دیدگاه جدید در مورد محل بروز شادی در مغز می تواند در توسعه برنامه های شادی بخش بر اساس تحقیقات علمی مفید باشد.»

محققان در این مطالعه، با شیوه MRI اسکنی از مغز شرکت کنندگان تهیه کردند. سپس نظرسنجی ایی از آنها به عمل آمد و از آنها پرسیده شد که در مجموع چقدر شاد و خوشحال هستند، چگونه احساسات شان را درک می کنند، و چقدر از زندگی شان راضی هستند.

این مطالعه نشان داد که خوشبختی تلفیقی از هیجانات شاد و رضایت از زندگی است که در بخش پرکونئوس روی می دهد. آن دسته از افرادی که در نظرسنجی امتیاز بالاتری کسب کردند دارای ماده خاکستری بیشتری در قسمت پرکونئوس خود بودند.

منبع :http://www.tabnak.ir/fa/news/549594/%D8%B9%D9%84%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب