چطوری 50 دفعه شنای شکم انجام دهیم- هایپرکلابز

راحله ... 5 سال پیش
چطوری 50 دفعه شنای شکم انجام دهیم- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بدن انسان باید آنقدر نیرو داشته باشد که بتواند وزن خودش را بکشد. در حقیقت بدن انسان باید به مقدار اندازه بدنش نیرو داشته باشد. یکی از شیوه هایی که می توانید نیروی بدنی خود را اندازه گیری کنید آن است که ببینید چند دفعه به شکل متوالی می توانید حرکت شنا را اجرا کنید. به توصیه مربیان اشخاصی که تناسب اندام خوبی دارند، می توانند 50 دفعه پی در پی این حرکت را اجرا کنند
برخی از افراد تصور می کنند که با کمترین تلاش می توانند به این هدف دست پیدا کنند. اما با یک نگاه کارشناسانه می توان گفت حتی یکی از شناهایی که این افراد انجام می دهند مطابق با استاندارد نیست.
دو نوع شنا وجود دارد: شنای کامل و حرکتهای دیگر. شنای کامل به حرکتی گفته می شود که همانند حرکت پلانک شما بدنتان را به پایین می آورید تا جایی که قفسه سینه شما زمین را لمس کند، سپس دستهای خود را کاملا از آرنج باز کنید و یک ثانیه به همین شکل باقی بمانید.
دلیل داشتن این استاندارد آن است که شنای کامل بهتر می تواند بدن شما را تقویت کند. همچنین برای مفاصل شما نیز کم خطر است. علاوه بر آن سخت تر است.
بهتر است به جای آنکه 100 بار این حرکت را به غلط انجام دهید، 50 بار درست انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید. فردی که می تواند 50 حرکت شنا را درست و کامل انجام دهد، واقعا قوی است و تناسب اندام خوبی دارد. برای آنکه بتوانید به این هدف برسید از قوانین زیر پیروی کنید:
هر روز حرکت شنا را انجام دهید:
اگر می خواهید در کاری خوب باشید، آن را هر روز انجام دهید. این جمله در مورد این حرکت نیز به خوبی صادق است. اگر دوست دارید 100 حرکت شنای کامل انجام دهید، این تعداد را در طول شبانه روز انجام دهید. 100 حرکت شنا در 24 ساعت شاید زیاد نباشد، اما در آخر سال 36500 حرکت انجام داده اید. فردی که می تواند این میزان شنا را در یک سال انجام دهد، فردی است که می تواند 50 بار شنا را نیز به صورت متوالی دهد.
دیگر تمرین های کمکی
دیگر حرکت های کمکی که برای بالاتنه مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند عضلات درگیر در حرکت شنا را نیز تقویت کنند. تمرین هایی که عضلات سینه، شانه و سه سر را هدف قرار می دهند، نظیر پرس سینه با هالتر، پرس شانه با هالتر، تمرین پشت بازو با هالتر و پشت بازوی عمیق گزینه های خوبی هستند. ابتدا ماهیچه های خود را با این تمرین ها گرم کنید و سپس حرکت شنا را انجام دهید. به این ترتیب می توانید با دردی که درون بازوهایتان ایجاد می شود مقابله کنید.
تکرار حرکات
هنگام ورزش، حرکات را با هم مخلوط کنید و زمانی که ذهن و بدنتان متعادل شد می توانید حرکات را بارها و بارها تکرار کنید.
می توانید از نردبان شنا استفاده کنید: یکبار شنا انجام دهید، بعد دو بار و بعد سه بار و همینطور دفعات را بالاتر ببرید. تا جایی که به عدد 10 برسد. سپس 30 ثانیه استراحت کنید.
روش دیگر: تایمر بگذارید و سعی کنید در هر 15 ثانیه 5 تا 7 حرکت شنا را انجام دهید، این کار را برای 10 دقیقه تکرار کنید.
راه دیگر آن است که 5 بار تا آنجا که توان دارید حرکت را انجام دهید و بین هر بار یک دقیقه استراحت کنید. 30 ثانیه شنا و 30 ثانیه استراحت، این حرکت را سه بار به مدت 5 دقیقه تکرار کنید.
راه های بسیاری وجود دارد که می توانید بسته به توانایی خود یکی از آنها راانتخاب کنید.

منبع :http://www.hidoctor.ir/70406_%DA%86%D8%B7%D9%88%D8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب