مراقبت از چشم در برابر آب مروارید- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
مراقبت از چشم در برابر آب مروارید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

آب مروارید یکی از بیماری‌های شایع چشمی به خصوص در میان افراد میانسال به بالا است که کاهش دید تدریجی را به دنبال دارد. این بیماری معمولا راه پیشگیری خاصی ندارد؛ عامل ایجاد این عارضه ژنتیک است و افزایش سن نیز در بروز این بیماری موثر است ولی از نظر آماری، افراد در مناطقی با تابش نور شدید آفتاب، زودتر از دیگر مناطق به این عارضه مبتلا می‌شوند.

استفاده از عینک آفتابی مناسب و کلاه لبه‌دار، تردد کمتر در محل‌های بدون سایبان برای افراد بسیار ضروری است. آب مروارید موجب کاهش دید تدریجی می‌شود و صدمات دائمی به چشم نمی‌زند ولی در صورتی که برای کنترل آن اقدامات درمانی صورت نگیرد به آب سیاه تبدیل می‌شود و در این شرایط ضایعه‌ای که به عصب بینایی وارد می‌کند، غیر قابل جبران است.

بیماری آب سیاه نیز یکی دیگر از بیماری‌های مهم چشمی است که در جوانان بسیار شایع است و معمولا علامتی ندارد. بهترین راه پیشگیری یا درمان سریع بیماری این است که تمام افراد به خصوص در سنین 40 سال به بعد، هر 6 ماه یک‌بار از نظر فشار چشمی کنترل و معانیه چشمی شوند.

عمل جراحی، درمانی برای عارضه آب سیاه است؛ البته افراد مبتلا به این بیماری زمانی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند که دید آنها به حد زیادی کم شده باشد و نیازهای روزانه آنها برآورده نشود.اگر در معاینات پزشکی مشخص شود آب مروارید علت کاهش دید فرد است، این بیمار پس از معاینه اولیه باید هر 6 ماه یک‌بار برای معاینه مراجعه کند.

بیمار بر اساس مشکلاتی که تاری دید در زندگی روزمره برای وی ایجاد کرده، می‌تواند با مشورت پزشک متخصص درخواست عمل جراحی کند. در غیر این صورت زمانی که بیماری به مرحله حاد و تبدیل شدن به آب سیاه رسیده، عمل جراحی توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود.

ساير تصاوير

مراقبت از چشم در برابر آب مروارید- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب