تاثیر مفید شیر در کاهش وزن و تناسب اندام- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
تاثیر مفید شیر در کاهش وزن و تناسب اندام- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شیر به عنوان یک غذای کامل می تواند در زمان رژیم شما، همراه با بیسکویت های رژیمی یا نان های سبوس دار و مقداری عسل در وعده ی صبحانه یا حتی ناهار یا شام مصرف شود.

اگر از شیر کم چرب استفاده کنید بسیار بهتر است در این صورت چربی و کالری کمتری را وارد بدن خود می کنید و بجای آن کلسیم بیشتری را دریافت می کنید و البته لازم بذکر می باشد که کلسیم تاثیر زیادی به روی کاهش وزن دارد.

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است کودکانی که مرتب شیر می خورند، دربزرگسالی به ویژه در دوران سالمندی شرایط جسمی مطلوب تری خواهند داشت. دراین آزمایش ها مشخص شد که مصرف مداوم شیر در دوران خردسالی می تواند منجر به حفظ تناسب اندام درسال های پیری وسالخوردگی شود.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه “بریستول” دراین مطالعه دریافته اند افراد بزرگسالی که درسنین کودکی خود بیشتر از شیر و فرآورده های لبنی دیگر مصرف کرده اند در دوران سالمندی قادر هستند سریع تر راه بروند و کمتر نیز با مشکلات و اختلالات تعادلی مواجه شوند.

متخصصان می گویند: این مطالعه برای نخستین بار ارتباط مثبت بین مصرف شیر در دوران کودکی و تناسب جسمی در سنین سالخوردگی را نشان می دهد.

کشف این ارتباط می تواند حائز اهمیت باشد چون بروز اختلالات و مشکلات تعادلی که در دوران سالمندی شایع است می تواند خطر زمین خوردگی و شکستگی های استخوانی را در این گروه سنی افزایش دهد.

نکته : برخی از افراد شیر را همراه با چای می نوشند که کاملا اشتباه است زیرا پروتئین های موجود در شیر اثرات مفید ترکیبات موجود در چای که باعث کاهش کلسترول خون و کاهش جذب چربی های شکمی می شوند را از بین می برد .

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب