یک کاردستی عیدانه - هایپرکلابز

amir mehrvar 7 سال پیش
یک کاردستی عیدانه - هایپرکلابز هایپرکلابز :

عید قربان یکی از قشنگترین و مهم ترین اعیاد ما مسلمانان است. برای اینکه این عید به نوعی در ذهن کودکانمان باقی بماند پیشنهاد می‌کنیم کاردستی زیر را با کمک فرزندتان تهیه کنید.

برای درست کردن یک کاردستی ساده و زیبا به مناسبت عید قربان، کافی است کمی مقوا، تعدادی گوش پاک کن و دو عدد گیره چوبی لباس فراهم کنید. البته چسب و قیچی و ماژیک هم فراموش نکنید.

مراحل کار بسیار ساده است و بدون شک، کودک شما از انجام آن لذت خواهد برد.
برای شروع کار، دو تکه بیضی شکل در دو سایز کوچک و بزرگ را از مقوا جدا کنید؛ یکی برای بدن گوسفند و تکه کوچک تر برای سر آن.

بعد، گوش پاک کن ها را آورده و آنها را از دسته شان جدا کنید. با دسته‌ها کاری نداریم. سرهای جدا شده گوش پاک کن ها را به صورت ردیفی و مرتب روی مقوای بزرگ تر بچسبانید. این کار را ادامه دهید تا بدن گوسفندمان به طور کامل از سر گوش پاک کن ها پوشیده شده باشد.

حالا نوبت سر گوسفند است. برای درست کردن سر گوسفندمان، کافی است تعداد کمی از گوش پاک کن های بدون دسته (حدود سه یا چهار عدد) را روی قسمت بالایی مقوای کوچک تر بچسبانید. دو عدد سر گوش پاک کن را هم به صورت افقی در بخش کناری مقوا بچسبانید تا گوش های حیوان به دست آیند.
گیره‌های چوبی را از پشت مقوای بزرگ تر به آن بچسبانید تا پاهای گوسفند هم درست شوند.

حالا زمان سر هم کردن فرا رسیده است. کافی است سر گوسفند را به بدن آن بچسبانید و در آخر با استفاده از ماژیک، صورت گوسفند کوچک و زیبای خود را ترسیم کنید.
برای اینکه راحت تر بتوانید یک گوسفند زیبا البته از نوع کاغذی تهیه کنید می‌توانید از تصویر زیر کمک بگیرید.

منبع :http://www.islamiclife.ir/cat/kids/1392/07/002011....

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب