پدیده عجیب سونامی ابرها! + عکس- هایپرکلابز

پدیده عجیب سونامی ابرها! + عکس- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ساکنان سواحل فلوریدا دوبار در سال شاهد یک نمایش طبیعی منحصربفرد از پدیده "سونامی ابرها" هستند.
گروه اینترنتی اکتیو دانشجو : ساکنان سواحل فلوریدا دوبار در سال شاهد یک نمایش طبیعی منحصربفرد از پدیده "سونامی ابرها" هستند.
یکی از این موارد هفته قبل و کمی قبل از اینکه کرانه دریا کاملاً مورد هجوم مه قرار گیرد رخ داد و یک خلبان هلیکوپتر به نام "آر. جی هات" موفق شد عکسهایی شگفت انگیز از این پدیده نادر تهیه کند.
در نگاه اول به نظر می رسد این عکسها مربوط به طغیان غیرعادی امواج دریا و یا نوعی "سونامی" باشند اما درحقیقت، این توده های سفید تنها مه هستند.

این پدیده زمانی رخ می دهد که هوای گرم و مرطوبی که از خلیج مکزیک می آید به این ساحل می رسد و به دلیل اینکه تنها در "پاناما سیتی" آسمانخراشهایی در کنار ساحل ساخته شده اند این توده های مه با مانع برخورد می کنند به بالا می روند و پس از سرد شدن به این شکل دیده می شوند. این عکسها که با یک هفته تاخیر در وب منتشر شده اند شگفتی کاربران شبکه را برانگیخته اند.
ساحل پاناما سیتی در فلوریدا- این عکسها 5 فوریه 2012 گرفته شده اند.
یک خلبان هلیکوپتر به نام "آر. جی هات" این عکسهای هوایی را گرفته است.
در این پدیده نادر، هوای گرم و مرطوب خلیج مکزیک به این ساحل می رسد.
حضور آسمانخراشهایی که در ساحل این شهر ساخته شده اند به ناچار هوا را به بالا هل می دهند. در اثر سرد شدن هوای گرم و مرطوب این ستون مه تشکیل می شود.
این مه ظاهری شبیه به طغیان امواج غیرعادی و سونامی دارند.
این پدیده معمولا دوبار در سال رخ می دهد.

ساير تصاوير

پدیده عجیب سونامی ابرها! + عکس- هایپرکلابز پدیده عجیب سونامی ابرها! + عکس- هایپرکلابز پدیده عجیب سونامی ابرها! + عکس- هایپرکلابز
منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/18929/%D9%BE%D8%A...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب