آشنایی با بازار قديم دزفول- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
آشنایی با بازار قديم دزفول- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بازار قديم دزفول در مرکز شهر دزفول قرار دارد و از چهار راسته موازى به نامهاى بزازان، آهنگران، خرده فروشان خرازان تشكيل می شده است كه هم اكنون از چهار راسته فوق راسته آهنگران و بزازان فعال بوده و دو راسته ديگر را انواع مشاغل تشكيل میدهد.

در این بازار انواع صنايع دستى از قبيل خراطى (شامل ساخت شمعدانى و قليان و…) كپو و كرتله بافى , گليم بافى عبابافى ، سجاده بافى ، نمدمالى و سایر صنایع دستی دزفول عرضه میشود.

در ميان اين بازاركاروانسراى زيبايى موسوم به كاروانسراى بازار خودنمايى میکند كه حال و هواى داد و ستد در گذشته هاى دور را تداعى میکند.

بازار قديم دزفول به عنوان يكي از مراكز اصلي تجاري شهر فعال است که با توجه به استقرار آن در بافت تاریخی شهر و وجود مشاغل و مغازه هاي قديمي و فروش برخي صنايع دستي دزفول در بازار، سبب استقبال ويژه گردشگران از اين بازار می شود.

قدیمی ترین بنایی که در این بازار وجود دارد بقعه شیخ اسماعیل قصری است که قدمت آن به قرن ششم هجری قمری می رسد. ورودی های آجری بازار و کف پوش های آن که به تازگی به سبک سنتی احیا شده اند ، فضای دلنشینی را در بازدید از بازار قدیم به وجود آورده است.

ساير تصاوير

آشنایی با بازار قديم دزفول- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب