شاگردان محمدرضا لطفی برای گرامیداشت استادشان می نوازند- هایپرکلابز

شاگردان محمدرضا لطفی برای گرامیداشت استادشان می نوازند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

کنسرت شاگردان محمدرضا لطفی با عنوان به یاد استاد ، روز جمعه (13 تیرماه ) در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، گروهی متشکل از شاگردان زنده یاد محمدرضا لطفی با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران،ساعت 30/17 روزجمعه دراین مجموعه به اجرای برنامه می پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند.
این برنامه با عنوان به یاد استاد و در دو بخش اجرا می شود ، بخش نخست با آواز اصفهان آغاز و در دستگاه شور به پایان می رسد؛ پیش درآمد پرواز عشق، تصنیف گفتم غم تو دارم، ساز و آواز، چهار مضراب، تصنیف ما درس سحر در ره میخانه نهادیم، ساز و آواز، تصنیف راهی و آهی از جمله قطعات این کنسرت هستند .
قطعه هایی که در بخش دوم نواخته و خوانده می شود شامل پیش درآمد همراه با آواز، چهار مضراب، تصنیف ای عاشقان، ساز و آواز است و در بخش پایانی نیز قطعه ای ضربی نواخته می شود .
قطعه هایی که در این کنسرت اجرا می شوند از ساخته های زنده یاد استاد محمدرضا لطفی هستند، در این میان تنها تصنیف راهی و آهی را محمد امین اکبرپور براساس شعری از هوشنگ ابتهاج ساخته است.
در این برنامه محمد امین اکبرپور نوازنده تار وسه تار، سجاد مهربانی (خواننده)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف)، افسانه و نازلی جهانگیری (آواز) که از شاگردان محمدرضا لطفی در چند سال اخیر هستند، به یاد استاد خود به روی صحنه می روند.
کنسرت به یاد استاد جمعه 13 تیر ازساعت 30/17 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

** طنین موسیقی کردی و لری در تالار وحدت
کنسرت بزرگ کردی و لری با صدای حسین صفامنش، طی دو شب در تالار وحدت برگزار می شود.
در این کنسرت که به همت موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق و سرپرستی فرشاد رستمی برگزار می شود اشعاری از اسد چراغی ، ناهید محمدی ، ایرج ماهیدشتی و فولکلور قطعاتی چون سبزه زاران ، بوی دینم ، خویشگه خاصه گم ، شاباش ، خاو ، هلاله ، سوره گل ، بهاران ، مناجات ، سال سال ، سوزه و نوروز با آواز حسین صفا منش در دو بخش اجرا می شود.
در این کنسرت فرشادرستمی (قیچک باس و قیچک آلتو)، علیرضا صنعتی (عود و دیوان و نی) احسان عبدی پور (سورنا)، آوا ایوبی (تارباس)، مرتضی فتحی (کمانچه)، امین امینی (سنتور)، علیرضا مصدقی (پرکاشن و تمبک)، شقایق بختیاری (تار)، شیما بلوکی فر (کمانچه)، زهرا نادری (دف و دایره و بندیر) و پریسا اینانلو به عنوان نوازنده (دف و دهل و پرکاشن) ایفای نقش می کنند.
کنسرت گروه آرشاویر 8 و 10 تیرماه ، ساعت 22 در تالار وحدت برگزار می شود.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81218281/%D9%85%D9%88%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب