مجید درخشانی: هنرمندان موسیقی در انتظار بهبود وضعیت این هنرند- هایپرکلابز

مجید درخشانی: هنرمندان موسیقی در انتظار بهبود وضعیت این هنرند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ˈمجید درخشانیˈ آهنگ ساز و موسیقیدان موسیقی سنتی ایران گفت: فعالان عرصه هنر موسیقی کشور چشم به راه بهبود وضعیت این هنر هستند.
ˈمجید درخشانیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با وجود نگرش مثبت دولت یازدهم به هنر ، وضعیت هنر موسیقی هنوز بهبود نیافته و موسیقیدان ها چشم به راه بهبود وضعیت موسیقی کشور در این دولت می باشند.

درخشانی گفت: سوال اینجاست که برای موسیقی دان هایی که خط و ربط مشخصی دارند و شناخته شده هستند، گرفتن مجوزها برای آثار باید سخت باشد؟

این آهنگساز و مدرس موسیقی تصریح کرد: انتظار هنرمندان از دولت حذف موانع موجود در مسیر فعالیت های هنری و بستر سازی برای تولید آثار فاخر اما تاکنون این زمینه برای هنرمندان فراهم نشده است.

وی همچنین پیرامون قابلیت های موسیقی مقامی بختیاری نیز گفت: موسیقی بختیاری قابلیت ارکسترال بالایی دارد که در صورت امکان این ملودی ها برای ارکسترال تنظیم می شود.

درخشانی تصریح کرد: موسیقی بختیاری دارای فواصلی است که می توان آن را برای ارکسترال به ویژه برای ارکستر ملی تنظیم کرد.

وی درباره تغییرات ایجاد شده در برخی از سازهای ایرانی نیز گفت: اگر سازی تغییر کند و قابلیت ارکسترال را داشته باشد و یا در دست هنرمند خوب جا بیفتد، ماندگار خواهد بود.

درخشانی گفت: قیچک استاد قنبری به دلیل همین ویژگی در بین موسیقیدانان جای خود را یافته، اما سازهایی نیز که بدون مطالعه تغییر می کند، در فضای موسیقی باقی نخواهد مانند.

این استاد موسیقی درباره تغییر برخی از گام های موسیقی از سوی عده ای از جوانان گفت: موسیقی ماندگاری خود را همیشه حفظ کرده اما نمی توان تنها به نت های 200 سال پیش اکتفا کرد.

مجید درخشانی در سفر به شهرکرد آلبوم موسیقی ˈکنارˈ که با آهنگسازی این هنرمند و صدای رحیم عدنانی تولید شده را رونمایی کرد.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81219704/%D9%85%D9%88%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب