جشنواره موسیقی جوان میزبان آثار کلاسیک جهانی شد- هایپرکلابز

جشنواره موسیقی جوان میزبان آثار کلاسیک جهانی شد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

رییس انجمن موسیقی ایران گفت: هشتمین جشنواره موسیقی جوان با اضافه شدن بخش موسیقی کلاسیک جهانی در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.
علی ترابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار موسیقی ایرنا افزود: هشتمین جشنواره موسیقی جوان با حضور اساتید صاحب نام در ترکیب هیات داوران و با استفاده از تجربیات آنان برگزار می شود.
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی جوان ادامه داد: سال گذشته این رویداد همانطور که انتظار می رفت با استقبال خوب و سطح کیفی مطلوب برگزار شد که بخشی از این موفقیت مدیون حضور اساتید بنام موسیقی ایران همچون شهرام ناظری ، حسین علیزاده و داریوش طلایی در هیات داوران بود.

ترابی با بیان اینکه مهلت ارسال فرم درخواست شرکت در جشنواره تا 15 تیرماه خواهد بود افزود: علاقه مندان برای حضور در جشنواره باید با تکمیل فرم مربوطه و نمونه تصویری نوازندگی خود به دبیر خانه ارسال کنند.
وی خاطرنشان کرد : معمولا استقبال علاقه مندان برای حضور در روزهای پایانی فراخوان بیشتر خواهد بود چرا که هنرمندان به دنبال آمادگی هرچه بیشتر در نمونه های تصویری ارسالی خود هستند.
رییس انجمن موسیقی ایران با اشاره به حضور اساتید موسیقی سنتی و کلاسیک در ترکیب هیات داوران، از ذکر نام آنها خودداری کرد.
وی گفت: بخش نخست داوری بر روی نمونه های ارسالی انجام خواهد گرفت و پس از آن هنرمندانی که از توانایی لازم برخوردار بودند در بخش نهایی، با اجرای موسیقی در شهریور ماه به صحنه می روند.
وی جشنواره موسیقی جوان را یکی از اتفاقات مهم عرصه موسیقی برشمرد و گفت: این رویداد فرصت ارزیابی جوانان و سرمایه های موسیقی کشور را فراهم می سازد.

هشتمین جشنواره ی موسیقی جوان با هدف شناسایی و تشویق موسیقیدانان جوان مستعد و خلاق در سراسر کشور، در دو حوزه موسیقی دستگاهی ایرانی و موسیقی کلاسیک به دبیری هومان اسدی در نیمه دورم شهریور ماه برگزار برگزار می شود.
در بخش موسیقی دستگاهی ایرانی خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، سه تار، سنتور، کمانچه، نی، عود و قانون و در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای پیانو، ویلن، ویولا، ویلنسل، فلوت، ابوا، کلارینت و گیتار کلاسیک به رقابت خواهند پرداخت.
معیارهای ارزیابی آثار عبارتند از رعایت آداب صحنه، دقت در کوک، نحوه جمله بندی، آرتیکولاسیون، آگوگیک، دینامیک، سرعت صحیح اجرا، کیفیت و رنگ آمیزی صدا و توجه به سبک شناسی آثار.
جشنواره در بخش های گروه سنی الف: 10 تا 15 سال (متولدین سال های 1378 تا 1383) گروه سنی ب: 16 تا 21 سال (متولدین سال های 1372 تا 1377) گروه سنی ج: 22 تا 27 سال (متولدین سال های 1366 تا 1371) برگزار خواهد شد.

بخش تکخوانی موسیقی سنتی ایرانی میزبان گروه های سنی الف: 15 تا 21 سال (متولدین سال های 1372 تا 1378) گروه سنی ب: 22 تا 27 سال (متولدین سال های 1366 تا 1371)

خواهد بود.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81215069/%D9%85%D9%88%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب