سه نمایش جدید در تماشاخانه استاد انتظامی- هایپرکلابز

M* Razaghi 7 سال پیش
سه نمایش جدید در تماشاخانه استاد انتظامی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران در دو هفته‌ پایانی آبان و هفته‌ نخست آذر به‌طور هم‌زمان میزبان سه نمایش است؛ نمایش‌های «لکه»، «آب، آیینه و اثر پیگمالیون» و «بالکن».

نمایش «لکه» به کارگردانی غزل نعیمی و نویسندگی امیر گیل روایتی از تاثیر جنگ بر زندگی زنان است و به گفته‌ی کارگردان این نمایش، متن آن با اقتباس از نمایشنامه «پیکر زن هم‌چون میدان نبرد در جنگ بوسنی» اثر ماتئی وینسی‌یک به نگارش درآمده است. این نمایش پیش از این در چهاردهمین جشنواره تئاتر تجربه به اجرا در آمده و موفق به کسب جوایز بخش‌های کارگردانی، طراحی نور، طراحی صحنه و طراحی لباس شده است. شب بو طوفانی، آیدا صادقی و دانیال خجسته بازیگران نمایش «لکه» هستند.

نمایش «آب، آیینه و اثر پیگمالیون» به نویسندگی و کارگردانی امیر احمد قزوینی دیگر نمایشی است که این روزها در تماشاخانه انتظامی به روی صحنه رفته است. نمایشنامه این اثر، اقتباسی از اسطوره‌ی پیگمالیون است و به زندگی و رابطه‌ی عاطفی یک مرد نقاش و همسرش می‌پردازد. نمایش «آب، آیینه و اثر پیگمالیون» پیش از این در شانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی به اجرا درآمده و پوریا بشری مقدم، دنا تارفی و آیدین بهاری در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «بالکن» به نویسندگی و کارگردانی بهروز سالمی نیز به روابط دوستانی قدیمی می‌پردازد که پس از مدت‌ها دوباره گردهم آمده‌اند. در این نمایش که امسال در جشنواره تئاتر دانشجویی نیز حضور داشته است دوازده بازیگر از جمله سجاد تابش، مهشید بابایی، مینا دهنوی، حمیدرضا محمدی و.. به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش‌های «لکه»، «آب، آیینه و اثر پیگمالیون» و «بالکن» از 18 آبان تا 7 آذر به ترتیب از ساعت 30/17، 45/18 و 20 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به روی صحنه می‌روند.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1393081900...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب