گروه هنر و تجربه و 12 فیلمی که تا 11 بهمن باید آنها را دید- هایپرکلابز

گروه هنر و تجربه و 12 فیلمی که تا 11 بهمن باید آنها را دید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

نمایش ۱۲ فیلم در پایان این دور از اکران هنر و تجربه خاتمه می‌یابد.

هفت فیلم‌ بلند داستانی«سیصد و شونزده»، «اشیا از آن‌چه در آینه می‌بینید نزدیک‌ترند»، «ذوب شدن پادشاه»، «باز هم سیب داری؟»، «روغن مار»، «تاج محل» و «خاکستر و برف» و چهار مستند «من می‌خوام شاه بشم»، «ملف گند و مدار صفر درجه»، «آزادراه» و «حمیدِ هما» و یک فیلم خارجی «۴۰۰ ضربه» از ۱۱ بهمن از فهرست اکران هنر و تجربه خارج می‌شوند.

برای دیدن این ۱۲ فیلم، کمتر از 8 روز دیگر باقی است. در میان فیلم‌های خارج شده از اکران، «سیصد و شونزده» برای نزدیک به هشت ماه در اکران بود و کوتاه‌ترین اکران هم به مستند «حمید هما» تعلق داشت که در حدود سه ما روی پرده بود.

با خارج شدن این فیلم‌ها، هم‌چنان طولانی‌ترین اکران در هنر و تجربه متعلق به «ماهی و گربه»، «پرویز» و سپس «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» است.

طبق تعریف گروه سينماهاي «هنر و تجربه» تلاشي براي نمايش آن دسته از فيلم‌هاي باارزشي در ميان فيلم‌هاي غيرتجاري است كه اکران‌شان مي‌تواند جايگاه شايسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعة سينمايي روشن كند و به ارتقاي دانش سينمايي تماشاگران و ارتقاي كيفيت هنري سينماي ايران كمك كند.

در اين طرح «فیلم هنری» به اثري سينمايي – در هر قالب زماني كوتاه و بلند و داستاني و مستند و انيميشن و… – گفته مي‌شود كه فرم و محتوای آن تمایلات و حساسيت‌ها و كنجكاوي‌هاي زیبایی‌شناسانة تماشاگران را برانگيزد و ذوق و سليقة بصري آنان را ارتقا دهد. «فیلم تجربی» نيز به فیلمی اطلاق می‌شود که شيوه‌های تازه‌اي در بیان و روايت سینمایی در آن تجربه شده باشد كه سينماي تجاري و عامه‌پسند به سوي آن نمي‌رود. البته برخي از فيلم‌هاي متفاوت و برتر سينماي بدنه هم كه حاوي جنبه‌هاي هنري و تجربي هستند و به دليلي امكان اين را دارند كه جايي در اكران سينماي بدنه پيدا كنند، مي‌توانند در چارچوب اين طرح نيز به نمايش درآيند.

این گروه سینمایی که در یکسال گذشته بیش از 130 عنوان فیلم سینمایی، مستند، کوتاه و انیمیشن در آن به نمایش درآمده به عنوان جریانی مهم در سینمای امروز ایران تبدیل شده است.

این گروه در ابتدای راه اندازی خود در تهران نمایش آثار خود را آغاز کرد و اکنون با داشتن سالن در سینماهای فرهنگ، آزادی، کوروش، موزه سینما، چارسو و خانه هنرمندان در پایتخت میزبان مخاطبان سینمای هنر و تجربه است. در مراکز استان نیز پردیس سینمایی هویزه مشهد، پردیس سینمایی پرشین کرج، سینما سوره اصفهان، پردیس سینمایی کاپری گرگان، سینما ساحل اهواز، پردیس سینمایی ونوس قم و سینمای زاهدان ، کاشان و شیراز میزبان آثار این گروه سینمایی هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جدول زمان و ساعت نمایش فیلم‌ها تا 11 بهمن به لینک زیر مراجعه کنند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی‌محمد کرامت

«یان بومرمان» کمدین آلمانی تحت تعقیب!
سینمای ایران و ابراهیم حاتمی کیا
حاتمی‌کیا منتقدان خود را مریض خطا کرد
مهناز افشار و اعتراض توییتری به سانسور سخنانش در صدا و سیما
معرفی داوران بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر
ده سینماگر ایرانی به دادسرا شدند
کیارستمی در نوشتن «شب» از کدام روحانی الهام گرفته است؟
«شهرزاد» حرکتی جدید و تا حدودی خیره‌کننده
مانی حقیقی و ساخت مستند «مهرجویی، کارنامه چهل ساله»
رقابت 22 فیلمساز در جشنواره سی و دوم فیلم فجر
همکاران جدید «جناب خان»
چاپ کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر پس از 60 سال
اعلام اسامی فیلم‌های جنشواره فیلم فجر در بخش «نگاه نو»
چهره‌ای متفاوت از پیمان معادی
دو میلیون طرفداران سحر قریشی، از چه الگو برمیدارند؟
نامه مرحوم میرزا محمد الویری، نامه جالب بدون نقطه ی زمان قاجار
چقدر به هم بدهکاریم؟
لغو اجرای ارکستر سمفونیک به دلیل حضور نوازندگان زن
اکران فیلم ابوالفضل جلیلی پس از 14 سال
واکنش دولت‌آبادی به فروش «کلنل» جعلی