«عمو پورنگ» در ماه رمضان- هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
«عمو پورنگ» در ماه رمضان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شبکه دو با ۱۴ ویژه برنامه از جمله «قبول باشه»، «ثانیه‌ها»،‌ «گاهی به پشت سر نگاه کن»،‌ «شب‌های روشن»،‌ «نو سفران»،‌ «محله گل و بلبل»، «از لاک جیغ تا خدا» و «راه آرامش» به استقبال ماه رمضان می‌رود.
پورنگ و قصه‌های «محله گل و بلبل» با حال و هوای متفاوت و ویژه‌ای نسبت به گذشته ویژه برنامه کودک و نوجوان ماه رمضان شبکه دو است که هر روز از ساعت ۱۹ به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجان‌زاده و کارگردانی احمد درویشعلی‌پور پخش می‌شود و بازپخش آن نیز ساعت ۱۰ روز آینده خواهد بود.

«قبول باشه» ویژه برنامه عصرگاه
ویژه برنامه عصرگاهی «قبول باشه» به صورت زنده و به تهیه‌کنندگی فریدالدین نیکجو در ماه رمضان از ساعت ۱۷:۴۰ روی آنتن می‌رود.
این برنامه کاری از گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو است و از شهرک سینمایی غزالی با اجرای افتخارالسادات سعیدی پخش می‌شود.
رویکرد این برنامه توجه به نقش خانواده به خصوص بانوان و مادران روزه دار در ماه مبارک رمضان، به تصویر کشیدن مناسک و آئین‌ها در شهرهای مختلف ایران، ترویج سبک زندگی اسلامی‌ و توجه به سلامت روح همچون نیازمندی‌های معنوی و سلامت جسم همچون تغذیه پاک، سالم و مفید است.

بخش‌های مختلف برنامه نیز شامل «موضوع روز»، «مباحث اخلاقی و تولید گزارش‌های مرتبط از سراسر کشور»، «فیلم کوتاه»، «چشم شاهد»، «نقالی»، «رمضان در غربت»، «رمضان در حسرت»، «مناسک رمضان»، «محیط زیست» و «خاطرات رمضان» می‌شود.

در این برنامه از حضور کارشناسان مذهبی، هنری، روانشناسی و اساتید حوزه سلامت و محیط زیست استفاده می‌شود.

«کوی محبت» و حضور در بقاع متبرکه

برنامه «کوی محبت» با تهیه‌کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی نیز در ایام ماه مبارک رمضان از بقاع متبرکه، امامزاده‌ها و اماکن زیارتی ایران و عراق روی آنتن می‌رود.
این برنامه پیش از افطار با اساتید حوزه و دانشگاه مانند حجج اسلام ماندگاری، کازرونی، انصاری، ثمری و حشمت‌الله قنبری ابعاد شخصیتی حضرت امیرالمومنین علی (ع) را بررسی کرده و همچنین فرمایشات گهربار ایشان در نهج البلاغه را مد نظر قرار می‌دهد.
«کوی محبت» هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۰:۳۰ روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز صبح روز بعد از ساعت ۴.۳۰ خواهد بود.

تدارک مسابقه «ثانیه‌ها» برای رمضان
مسابقه تلویزیونی «ثانیه‌ها» نیز به مناسبت ماه مبارک رمضان در ۳۲ قسمت و با رویکردی متفاوت و جذاب‌تر نسبت به گذشته روی آنتن شبکه دو می‌رود.
پخش سری دوم این مسابقه تلویزیونی از ۲۰خرداد ساعت ۲۱ آغاز می‌شود و طی آن ۱۵ شرکت‌کننده در سه مرحله با یکدیگر مسابقه می‌دهند. در نهایت سه نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و برنده رقابت پایانی به فینال مسابقه «ثانیه‌ها» می‌رود. مسابقه فینال فینالیست‌ها نیز عید سعید فطر در دو قسمت پخش خواهد شد.
مسابقه «ثانیه‌ها» در گروه امور اجتماعی شبکه دو تولید می‌شود و تهیه‌کننده آن ابراهیم بهادری و مجری آن علیرضا خمسه است.

سریال «گاهی به پشت سر نگاه کن»
شبکه دو مجموعه تلویزیونی «گاهی به پشت سر نگاه کن» به تهیه‌کنندگی رضا انصاریان و کارگردانی مازیار میری را در شب‌های ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌فرستد.
این مجموعه تلویزیونی در گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید شده و با بازی امین تارخ،‌ محمد متوسلانی، هدایت‌هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، بهاره کیان افشار، سعید چنگیزیان، نگار عابدی، حمید ابراهیمی، میلاد رحیمی، امیر کربلایی‌زاده، مسعود سخایی و نگار حسن‌زاده پخش می‌شود.
این سریال هر شب بعد از گفتگوی وی‍ژه خبری پخش می‌شود و بازپخش آن نیز روز بعد از ساعت ۱۷ خواهد بود.

«شب‌های روشن» و ترویج فضایل اخلاقی
برنامه «شب‌های روشن» به تهیه‌کنندگی پیام ابراهیم پور در شب‌های ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۴ پخش می‌شود.
«شب‌های روشن» که کاری از گروه امور اجتماعی شبکه دو است،‌ با هدف ترویج فضایل اخلاقی در رمضان، توجه به صله رحم، ترویج سنت حسنه اطعام و کمک به نیازمندان، افطاری‌های ساده بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و توجه بیشتر به سبک زندگی اسلامی‌در ایران تولید می‌شود و هر شب میزبان یک خانواده معمولی اما موفق خواهد بود.
از آیتم‌ها و بخش‌های مختلف این برنامه می‌توان به سفره‌های افطار ساده، نکات اخلاقی، مهمانان ویژه ئ، نجوای شبانه، ادبیات رمضان و رمضان در جبهه اشاره کرد.
«شب‌های روشن» هر شب با حضور کارشناسانی مانند حجج اسلام شهاب مرادی، سرلک، نقویان، سنگری و رجبی دوانی به بررسی جایگاه دین در زندگی امروز و فضائل و رذایل اخلاقی می‌پردازد. بازپخش این برنامه مناسبتی نیز ساعت ۹ روز آینده خواهد بود.

«گنجینه حکمت» در شبکه دو گشوده می‌شود

برنامه «گنجینه حکمت» از سلسله مباحث و سخنرانی‌های استاد حسین انصاریان در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو می‌رود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید پورفرج در ایام ماه مبارک هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.

شبکه دو همچنین در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۸:۳۰ دقیقه نیز سخنرانی حشمت الله قنبری و حجج اسلام مومنی و ماندگاری را روی آنتن می‌فرستد.

بازپخش این سخنرانی روز آینده از ساعت ۲:۳۰ بامداد خواهد بود.

سال‌های اولی در «نو سفران»

«نو سفران» ویژه برنامه سحرگاهی ۶۰ دقیقه‌ای به صورت زنده به تهیه‌کنندگی مهدی ابهری و اجرای سیدجواد‌هاشمی‌ است که سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۳ تا ۴ با مداد روی آنتن می‌رود.

این برنامه که کاری از گروه کودک و نوجوان است با هدف توجه ویژه به نوجوانان در کلیت خانواده و انتقال باورهای دینی از نسل‌های پیشین به نسل‌های جدید، همراهی بزرگسالان با نوجوانان و کودکان در لحظه‌های معنوی سحر و احیای آیین‌های مذهبی و دینی تولید می‌شود.

تازه روزه،‌ قصه‌گویی،‌ سفره سحری، زیر نور ماه، خاطره‌ها،‌ دست‌های کوچک و ‌آسمانی‌ها از بخش‌های مختلف این برنامه سحرگاهی هستند.

«شب‌های روشن» که کاری از گروه امور اجتماعی شبکه دو است،‌ با هدف ترویج فضایل اخلاقی در رمضان، توجه به صله رحم، ترویج سنت حسنه اطعام و کمک به نیازمندان، افطاری‌های ساده بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و توجه بیشتر به سبک زندگی اسلامی‌در ایران تولید می‌شود و هر شب میزبان یک خانواده معمولی اما موفق خواهد بود.همچنین زیر نور ماه (گفتگوی شیرین با نوسفران روزه دار)، خاطره‌ها (بیان خاطرات نوسفران سال‌های دور و نزدیک)، دست‌های کوچک (فرازهایی از دعاهای نوسفران با صدای خودشان)، آسمانی‌ها (دعاهای ائمه معصومین برای مومنین با لحن زیبا و مناجات گونه)، دعای روز، نماز با حضور چند خانواده و میان برنامه‌های گرافیکی اذان شهرهای مختلف نیز آخرین بخش از میان برنامه‌هایی است که در «نو سفران» پخش می‌شود.

کارشناسان و مهمانان مانند حجج اسلام محمدی، برمایی، اخوان، شبانکاری و شخصیت‌های محبوب برنامه‌های کودک و نوجوان به تناسب ایام و مناسبت‌ها در ماه مبارک رمضان میهمان این برنامه خواهند شد.

محله گل و بلبل و انیمیشن‌های جدید
گروه کودک و نوجوان شبکه دو در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۱۵، انیمیشن‌های جدید و برنامه‌های متفاوتی را برای مخاطبان خود روی آنتن می‌برد.
پورنگ و قصه‌های «محله گل و بلبل» با حال و هوای متفاوت و ویژه ای نسبت به گذشته برای مخاطب کودک و نوجوان در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۱۹ به تهیه کنندگی مسلم آقاجان زاده و کارگردانی احمد درویشعلی پور پخش می‌شود و بازپخش آن نیز ساعت ۱۰ روز آینده خواهد بود.

مستند «از لاک جیغ تا خدا»

«از لاک جیغ تا خدا » کاری مستند از گروه خانواده و فرهنگ به تهیه‌کنندگی محمد تفکری است که هر روز از ساعت ۱۱:۳۰ به مدت ۲۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و بازپخش آن روز بعد از ساعت ۱:۲۰ بامداد خواهد بود.

این برنامه قصد دارد با هدف تکریم حجاب و بانوان محجبه، با افرادی که به تازگی موفق به بهره‌مندی از پوشش چادر شده‌اند، گفتگو کند. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.
شبکه دو همچنین در ماه مبارک رمضان پخش مستندهایی جذاب از طبیعت را در دستور کار قرار داده که از آنها می‌توان به «زندگی پرندگان»،‌ «پرواز» و‌ »آفرینش» که زمان پخش آن ۵ تا ۶ صبح است، اشاره کرد.
رمضان و تکریم آن در اقوام مختلف ایرانی از برنامه «یک برش زندگی»
برنامه «یک برش زندگی» مناسک ماه مبارک رمضان و سفره‌های افطار اقوام مختلف ایران را از نگاه مخاطبان شبکه دو به تصویر می‌کشد.
این برنامه ‌در فراخوانی از خبرنگاران افتخاری و شهروندان خواسته تا عکس، گزارش، فیلم کوتاه داستانی، مستند، وله و نماهنگ‌های خود را با موضوع «ماه مبارک رمضان» به این برنامه تلویزیونی ارسال کنند.
«یک برش زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان در سه بسته تصویری ۸:۱۵، ‌۱۲ و ۱۶:۴۵ به آداب و رسوم خاص ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف ایران می‌پردازد.
این برنامه نیز در گروه امور اجتماعی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمود فلاح پرویزی روی آنتن می‌رود.
همچنین برنامه «راه آرامش» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد رفعتی پیش از اذان ظهر و با اجرای سید علیرضا قوامی‌ پخش می‌شود.
این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی و استادان دانشگاه به بحث‌های مرتبط با ماه رمضان و مناسک مربوط به این ایام می‌پردازد.
طرح قرآنی ۱۴۴۹ نیز از برنامه راه آرامش با نام «باران» پخش می‌شود.
در ماه مبارک رمضان، هر روز ساعت ۶ صبح تلاوت یک جزء از قرآن از کرمان روی آنتن شبکه دو می‌رود.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=300679

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش