سریال «آیاتای» با مشارکت ترکیه ساخته می‌شود- هایپرکلابز

M* Razaghi 8 سال پیش
سریال «آیاتای» با مشارکت ترکیه ساخته می‌شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

«جلیل اصغری» که پیش از این تهیه کنندگی سریال‌هایی همچون «آیریلیق» (محصول کشور ترکیه با مشارکت هفت کشور منطقه) و سریال «فریاد سنگ» (محصول کشور ترکیه با مشارکت چهار کشور) را در کارنامه خود دارد، درباره «آیاتای» گفت: پروانه ساخت این سریال که محصول مشترک دو کشور ایران و ترکیه است، از مدت‌ها پیش صادر شده بود، ولی به خاطر مشکلاتی که گریبانگیر پروژه شد و سنگ اندازی‌هایی که صورت می‌گرفت هنوز به مرحله تولید وارد نشدیم که حال با مساعدت‌های دکتر حجت الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی) دوباره پروانه ساخت آن تمدید شد و با حمایت‌های دکتر علی اکبر صفی‌پور (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی) و دکتر صادق نجفی (شهردار تبریز)، بالاخره پروژه جان تازه گرفت و فروردین ماه سال 94 کار کلید خواهد خورد.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: کار مراحل پیش تولید این پروژه عظیم با همکاری شرکت ترکیه‌ای «اصلی اسلام اوغلی» انجام شده و انتخاب لوکشین‌ها نیز به اتمام رسیده که در حال رایزنی با اداره امور اراضی استان آذربایجان شرقی هستیم تا زمینی برای ساخت و احداث شهرک سینمایی که بازسازی ضلح غربی میدان ساعت تا میدان قونقا و ضلع شرقی میدان ساعت تا میدان شهربانی خواهد بود که توسط خانم الناز هاشمی نسب طراحی شده است، در اختیار گروه قرار گیرد.

همچنین این سریال در 24 قسمت تولید خواهد شد که تصویربرداری 6 قسمت از لوکیشنهای سریال از ترکیه (شهرهای استانبول، آنکارا و ارزروم) و 18 قسمت نیز در ایران (شهرک سینمایی شهریار تبریز، ورزقان، اهر و تهران) خواهد بود. در سریال «آیاتای» سعی خواهد شد با نگرشی مستند به وقایع تاریخی آن زمان نمایی ملموس از تبریز و آذربایجان در دوران مربوطه ارائه شود.

اصغری در رابطه با داستان این سریال گفت: آیاتای نگرشی به وضعیت مردم آذربایجان در خلال جنگ جهانی اول دارد، مردمان این دیار همیشه و در تمامی شرایط سخت و بحرانی به مقاومت، مردانگی و عشق ورزی مشهور بوده‌اند، «آیاتای» در واقع نگاهی دارد به تابلویی زیبا از عشق در زمانی که بوی خون و باروت آذربایجان را فرا گرفته بود، عشقی که آوازه آن از استانبول تا تبریز گسترده شد و اکنون پس از گذشت حدود یک قرن، بازتاب آن در نسل به جامانده از آن زمان، هویداست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فرانک باستانفر (در نقش آیاتای) و کئان اورقانجی اوغلی (بازیگر ترکیه‌ای در نقش امیر) برای حضور و ایفای نقش در این سریال قطعی شده‌اند و با دیگر بازیگران این سریال که از هنرمندان طراز اول سینما و تلویزیون ایران و ترکیه هستند، گفت‌و‌گو‌ها انجام شده و به محض عقد قرارداد، اسامی آن‌ها نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

این سریال در 24 قسمت و از طریق شبکه نمایش خانگی در ایران عرضه می شود و طی تفاهم نامه ای که انجام گرفته این سریال همزمان از شبکه SHOWTV ترکیه نیز پخش خواهد شد.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1393082600...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب