حال و هوای رمضان در شبکه آموزش سیما- هایپرکلابز

حال و هوای رمضان در شبکه آموزش سیما- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شبکه آموزش سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه های معارفی ویژه ای را تدارک دیده است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شبکه آموزش، این شبکه به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های معارفی با حال و هوای نیایش و عبادت تدارک دیده است.
ویژه برنامه ماه مبارک رمضان با نام ˈخدا با من استˈ هر شب قبل از افطاراز ساعت 20 با بخش های مختلف در حوزه ادبیات داستانی طنز لحظات افطار مخاطبان را شیرین می کند.
در این برنامه ˈساعد باقریˈ نیز به نیایش خوانی و بازخوانی متون کتب کهن اسلامی می پردازد؛ همچنین شاعرانی همچون ˈناصر فیضˈ و ˈاحمد عربانیˈ یوسفعلی میرشکاک و...در برنامه حضور می یابند.

همچنین از دیگر آیتم های برنامه ˈ خدا با من استˈ مستندگونه هایی از مکه مکرمه و مدینه منوره است که توسط ˈقاسم رفیعاˈ شاعر اثر آشنای ˈبچه محل امام رضا عˈ در قالب یک سفرنامه منظوم با عنوان ˈقاسم در میقاتˈ تقدیم بینندگان می شود.
بها الدین خرمشاهیˈ نیز به بازخوانی تاریخ کتابت قرآن و نقل لطلیف و ظرافات آیات قرآنی می پردازد.
برنامه ˈخدا با من استˈ به تهیه کنندگی امیر قمیشی و اجرای شهرام شکیبا هر شب در ساعت20 به روی آنتن شبکه آموزش سیما قرار می گیرد.

ˈگل آموز ˈبرنامه این شبکه که با هدف بالا بردن مهارت های اجتماعی کودکان و آشنا کردن آنها با نکات کلیدی، آموزشی پخش می شود در ماه مبارک رمضان به سراغ دارالقرآن های کشور رفته و با دعوت از کودکان و نوجوانان به مساله قرآن و کودک و آموزش های قرآنی می پردازد.
در برنامه ˈگل آموزˈ بیان احکام دین مبین اسلام با زبانی ساده و کودکانه ، قصه های قرآنی ، پخش نماهنگ های رمضانی و مسابقات قرآنی برای مخاطبان تدارک دیده شده است.
سری جدید مجموعه برنامه ˈقند پهلوˈ ویژه ماه مبارک رمضان در شبکه آموزش در حال تولید است ، این مسابقه نیز همانند دوره های گذشته در دو گروه خانم ها و آقایان و با حضور مجریان و کارشناسان حوزه شعر و ادب برگزار می شود.

جنگ ادبی ˈقندپهلوˈ پیش از این در 24 قسمت 50 دقیقه ای به تهیه کنندگی امیر قمیشی ساخته شده بود که در طول این برنامه ها پنج گروه چهارنفره در چهار جلسه با هم رقابت می کردند که در نهایت 10 نفر از شرکت کنندگان به مرحله نهایی راه می یافتند و یک گروه چهارنفره به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد و بخش نهایی این برنامه را برگزار می کنند.
برنامه ˈ قند پهلوˈ هر شب ساعت 22 روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.
ˈویژه برنامه های سخنرانیˈ شبکه آموزش به منظور درک صحیح از ماه صیام مجموعه سخنرانی های متفاوتی را روی آنتن می برد.
سخنرانی ویژه این شبکه نیز سلسله مباحث اندیشمند فرزانه مرحوم ˈآیت الله آقا مجتبی تهرانیˈ در خصوص اخلاق است که هرروز از شبکه آموزش برروی آنتن می رود.
شبکه آموزش برای نخستین بار ذکر و نیایش این عالم ربانی را نیز در مراسم شبهای قدر تقدیم مخاطبان می کند.
طرح 1448 برنامه ای برای حفظ موضوعی قرآن در ماه مبارک رمضان است که در شبکه های مختلف سیما به طور متمرکز پیگیری می شود و شبکه آموزش نیز در این خصوص در فواصل مختلف برنامه ها به پخش آموزه هایی در راستای این طرح مبادرت دارد.

یکی دیگر از تدارکات ویژه شبکه آموزش برای روزه داران برنامه ˈرادیو هفت ˈ است که در این برنامه هرشب ترانه هایی با مضامین عرفانی پخش می شود، رویکرد این برنامه آوایی-نیایشی خواهد بود که در قالب موسیقی های سنتی و ترانه های عرفانی در ماه مبارک رمضان تقدیم بینندگان می شود.
یکی از ویژگی های ˈرادیو هفتˈ در ماه مبارک رمضان پخش دعای ابوحمزه ثمالی به همراه شرح و ترجمه این فرازها خارج از استودیو و در فضای باز است.
 برنامه ˈباز بارانˈ ، مجموعه ای ترکیبی است از کلاسی آموزشی که در ماه مبارک رمضان به تناسب موضوعات و شاخصه های این ماه مبارک از شبکه آموزش پخش می شود.
برنامه زنده ˈصبحی دیگرˈ در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه های علمی ، ادبی ، فرهنگی و دینی با هدف بالا بردن آگاهی مخاطبین در ماه مبارک رمضان با بخش های مختلفی برروی آنتن می رود.
بخش ˈکسب حلالˈ و ˈ اسماء الحسنی ˈ و ˈ گفتگوی با خداˈ از جمله بخش های این برنامه است.
برنامه ˈصبحی دیگرˈ در ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر در ساعت 11:15 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81219839/%D8%B3%DB%8C%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از بهرام میرزائی بافتی

سی امین جشنواره موسیقی فجر فراخوان داد
روایتی از کودکانی که در زمین سوخته متولد می شوند
سه تار من(شهریار)
گدا پادشاه کن(شهریار)
چه خواهد بودن(شهریار)
درس محبت(شهریار)
یوسف گم گشته(شهریار)
مجموعه موسیقی شمال خراسان به بازار آمد
همکاری گلاب آدینه با ارکستر مسایا در تالار وحدت
شاگردان محمدرضا لطفی برای گرامیداشت استادشان می نوازند
فرهنگسرای نیاوران میزبان شاعران، طنزپردازان و اهالی موسیقی
مجید درخشانی: هنرمندان موسیقی در انتظار بهبود وضعیت این هنرند
نقش آفرینی معتمدآریا در نمایش ننه دلاور
برگزاری هفته فیلم رخشان بنی اعتماد در تونس
تئاتر شهر میزبان نمایش به مناسبت ورود اشکان
فیلم های نوروزی از افطار تا سحر به سینماها می آیند
مجموعه آثار اقبال آذر منتشر می شود
جشنواره موسیقی جوان میزبان آثار کلاسیک جهانی شد
پیر موسیقی کردستان ایران درگذشت
سلطانی فر: گردشگری روستایی با سرعت در حال توسعه است