سلامتی > ابزارهای تندرستی

در سلامتی ، مقالات متنوعی با موضوعات سلامت تغذیه ، چای و سلامتی ،تغذیه ، بهداشت پوست، گیاهان شفابخش ، ورزش و تندرستی درج می شود. همچنین شما می توانید در انجمن نیز در مورد موارد فوق به بحث و تبادل نظر بپردازید. اگر مقاله و مطلب جالبی دارید در این بخشها ارسال کنید و با سایر اعضا به اشتراک بگذارید

ابزارهای تندرستی

آيا اندام من متناسب است؟ اين سوالي است كه امروزه بسياري از افراد از خود مي پرسند و پاسخي كه به خود مي دهند اغلب ناشي از ديدگاهي ايت كه نسبت به خود دارند. اما آيا واقعا اندام شما متناسب است و يا دچار اضافه وزن و يا كمبود آن هستيد؟
برای هیچ فردی یک وزن نرمال مشخص وجود ندارد، بلکه در هر فرد یک محدوده وزنی،‌سالم و نرمال محسوب می‌شود. وزن، بسته به میزان آب، ماهیچه و چربی بدن متغیر است. برای مثال ماهیچه سنگین‌تر از چربی است و بعلاوه باعث می شود فرد کالری بیشتری بسوزاند. BMI یا شاخص توده بدن به ما کمک می کند تا محدوده وزن نرمال خود را بدانیم و خطر بروز بیماریهای خاص را در خود ارزیابی کنیم.
ابزارهاي سلامتي BMI چیست؟
BMI نسبت وزن (به Kg) و مجذور قد (به متر) است. این شاخص نشان دهنده مقدار توده چربی بدن است .
افزایش BMI (بیشتر از ۲۵) با افزایش خطر بیماریهایی مثل دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، پرفشاری خون، استئوآرتریت، بیماریهای کیسه صفرا و بعضی انواع سرطان همراه است.
۱۰% کاهش وزن در افرادی که BMI بالا دارند، بطورچشمگیری خطر این بیماریها را می‌کاهد .
BMI پائین هم خطراتی چون پوکی استخوان، سوء تغذیه، افسردگی، آنمی، اسهال و مشکلات قلبی را به همراه دارد.
شما براي اينكه بدانيد آيا وزنتان در محدوده طبيعي قرار دارد يا خير مي بايست تست محاسبه شاخص توده بدني (BMI) بدهيد. ابزار محاسبه شاخص توده بدني كه در ذيل مشاهده مي كنيد به شما كمك مي كند بدانيد وزن شما طبيعي است يا خير.

ابزار محاسبه شاخص توده بدني ( تا لود شدن كامل ابزار صبر كنيد)
Get ADOBE Flash Player

آيا ابزار محاسبه شاخص توده بدني شما را لاغر تشخيص داد؟ در اينصورت  بخش افزايش وزن ما به شما كمك خواهد كرد تا وزن خود را بهبود ببخشيد.

آيا ابزار محاسبه شاخص توده بدني شما را متعادل تشخيص داد؟ در اينصورت  بخش تثبيت وزن ما به شما كمك خواهد كرد تا تعادل وزني خود را حفظ كنيد.

آيا ابزار محاسبه شاخص توده بدني شما را چاق يا با اضافه وزن  تشخيص داد؟ در اين صورت بخش كاهش وزن ورژيم درماني ما به شما كمك خواهد كرد تا وزن خود را كاهش دهيد.

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب