سیم نق نق کودک را قطع کنید!- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
سیم نق نق کودک را قطع کنید!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بهانه‌گیری کودک می‌‌تواند حس عصبانیت، تحریک‌پذیری و حتی خجالت درمقابل دیگران را به شما بدهد. شاید وسوسه شوید خواسته‌اش را برآورده کنید تا بهانه‌گیری را تمام کند
سیم نق نق کودک را قطع کنید!
اگر خانه شما همیشه با صدای نق نق فرزندتان شلوغ است بد نیست از خودتان بپرسید که چرا این اتفاق افتاده است؟ اگر نگران این هستید که این بهانه گیری‌ها و نق نق‌ها به یک عادت تبدیل شود بهتر است با راه‌های از بین بردن آن آشنا شوید.
چرا کودک نق می‌زند؟
حتما با خودتان فکر می‌کردید همین که فرزندتان کمی بزرگ‌تر شد دیگر بهانه‌گیری نمی‌کند، اما اشتباه می‌کنید. کودک شما در مرحله رشد و البته در حال یادگیری و درک احساسات است. به همین دلیل ممکن است برایش سخت باشد خودش را توضیح دهد. او برخی اوقات قادر به کنترل چیزهای اطرافش نیست ولی میخواهد دیگران متوجه خواسته‌اش بشوند. کودک نوپای شما تقریبا در همه چیز به شما نیاز دارد. او نیاز به توجه مداوم شما دارد نه اثبات عشق شما. اغلب کودکان برای این بهانه‌گیری و نق نق می‌کنند که توجه شما را جلب کنند. او می‌تواند این کار را زمانی انجام دهد که احساس کند شما سرتان شلوغ است و نمی‌توانید به او توجه کنید. کودک وقتی احساس ناامنی کند شروع به گریه و زاری هم می‌کند.
راهنمای پیشگیری از بهانه‌گیری کودک
هنگامی که کودک نوپا شروع به نق زدن کرد، یعنی خواسته‌ای دارد اما نمی‌خواهد شما را اذیت کند. تامین آنچه او می‌خواهد لزوما بد نیست. بد نیست با برخی از نکات لازم برای پیشگیری از بهانه‌گیری کودک آشنا شوید.
به کودک بگویید معنی بهانه‌گیری‌اش چیست
ممکن است اینطور تصور کنید که کودک معنی بهانه‌گیری را می‌داند اما بیشتر اوقات اینطور نیست. به جای اینکه به او بگویید « نق نزن» به او بگویید نق زدنش چه معنی میدهد. هر زمان او این کار را کرد بگویید که کدام رفتارش نق زدن است. حتما لحن صدای معمولی‌اش را با لحنی که موقع نق زدن به خود می‌گیرد، مقایسه کنید و «صدای خوب» و « صدای بد» نامگذاری کنید. زمانی که کودک از صدای خوب استفاده می‌کند اورا تحسین کرده و برایش دست بزنید.
واکنش منطقی و غیرعصبی داشته باشید
بهانه‌گیری کودک می‌‌تواند حس عصبانیت، تحریک‌پذیری و حتی خجالت درمقابل دیگران را به شما بدهد. شاید وسوسه شوید خواسته‌اش را برآورده کنید تا بهانه‌گیری را تمام کند. بهتر است بدانید این کار باعث می‌شود او فکر کند کارش درست است. به فرزندتان بگویید وقتی نق می‌زند اصلا شما نمی‌فهمید خواسته‌اش چیست و بهتر است با صدای معمولی خودش صحبت کند. کلید موفقیت شما این است که رویکردتان ثابت باشد و به او نشان دهید که روش درست صحبت کردن چیست. وقتی کودک لحنش را عوض کرد نشان دهید به او توجه می‌کنید و وقتی او نق نمی‌زند به نیازش توجه کرده و تلاش می‌کنید رفعش کنید.
برایش وقت بگذارید
همانطور که گفته شد شایع‌ترین دلیل بهانه‌گیری کودک جلب توجه شماست. شاید خیال کنید با سر تکان دادن دارید به او توجه می‌کنید اما او به چیز بیشتری نیاز دارد. هر زمان می‌توانید با کودک صحبت کنید. اگر او تلاش می‌کند چیزی به شما بگوید بنشینید و در چشم‌هایش نگاه کنید و خوب گوش دهید. به این ترتیب او توجه کامل شما را درک خواهد کرد.
جلوی بهانه‌هایش را بگیرید
احتمالا می‌دانید که چه چیزهایی باعث می‌شود او شروع به بهانه‌گیری کند، بنابراین تلاش کنید به اصطلاح بهانه دستش ندهید. اگر بعدازظهر مجبور شدید خرید کنید اما این زمان دقیقا زمانی است که کودک چرت می‌زند، بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که در ماشین بخوابد یا با تنقلات سالم او را مشغول کنید.

منبع :http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/238064....

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب