طرز تهیه لوسيون بدن در خانه- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
طرز تهیه  لوسيون بدن در خانه- هایپرکلابز هایپرکلابز :

لوسيون ها مايعات دارويي هستند كه معمولا از آب و به ندرت از آب الكل دار همراه با مواد دارويي تهيه مي شوند. مواد دارويي لوسيون ها ممكن است حالت محلول و يا معلق در مايع داشته باشد. لوسيون ها به مصارف شستشوي قسمت هاي مختلف پوست بدن و زخم ها مي رسند. از لوسيون ها به صورت كمپرس و يا پنبه آغشته به آن، با اثر دادن و ماليدن بر روي زخم و جراحات استفاده به عمل مي آورند.

پوست را مي توان با استفاده از لوسيون ها و همچنين كرم هاي پاك كننده كه در حرارت گرماي بدن، حالت مايع پيدا مي كنند عاري از آلودگي ها كرد و بعد به كار برد، يك تونر باقي مانده ذرات چربي آنها را بر روي پوست، از بين مي برد.

لوسيون هاي آرايشي و بهداشتي، به صور مختلف محلول هاي زلال، شيري رنگ و كرم مانند هستند و بر حسب موادي كه در خود دارند، به عنوان پاك كننده، تقويت كننده، لطيف كننده و رفع تحريكات پوست و غيره به كار مي رود.

لوسيون رفع چين و چروك

تركيب: بادرنجبويه، آب

طرز استفاده: لوسيون بادرنجبويه براي پوست هاي خشك و پوست هايي كه آب طبيعي خود را از دست داده اند مفيد مي باشد. براي تهيه اين لوسيون، 15 گرم برگ و جوانه بادرنجبويه را در 4 ليوان آب جوش به مدت 10 دقيقه دم كنيد و بعد از صافي بگذرانيد و از اين لوسيون به دست آمده به صورت كمپرس بر روي پوست صورت به كار مي برند. لوسيون مزبور براي رفع چين و چروك پوست نيز نافع مي باشد.

لوسيون براي درمان سودا، جوش و دانه هاي جلدي

تركيب: برگ حشيشه الاوز 50 گرم، پوست درخت بلوط 50 گرم، گل بابونه 50 گرم، سرشاخه گلدار بقنقومون 50 گرم، سرشاخه گلدار شاه پسند 50 گرم، سرشاخه گلدار مريميه 50 گرم.

طرز استفاده: براي استفاده از اين لوسيون بايد 3 چنگه ازمخلوط مواد مذكور را در يك ليتر آب به مدت 15 دقيقه جوشانده و به هنگام شب، پس از آن كه به مدت كافي، مخلوط خاك رسي در آب (آرژيل) را به صورت لايه نسبتا ضخيم بر روي پوست اثر دادند و پوست را به خوبي پاك نمودند، اين لوسيون را به منظور درمان سودا، جوش و دانه هاي جلدي، بر روي آن مي مالند.

لوسيون براي زخم ها و بواسير

تركيب: برگ و گل بومادران، آب

طرز استفاده: براي استفاده از لوسيون 50 گرم برگ و گل بومادران را در يك ليتر آب مي جوشانند و اين لوسيون را از صافي عبور داده و به صورت كمپرس روي زخم ها و بواسير قرار مي دهند.

لوسيون رفع التهاب بدن

تركيب: گل ختمي، ريشه ختمي، سالويا، گل شقايق

طرز استفاده: از اين لوسيون براي تقويت چشم به كار مي برند. براي تهيه آن مقدار نصف قاشق غذاخوري، گل ختمي را به مدت 5 دقيقه در يك فنجان آب مي جوشانند. بعد آن را سرد كرده، 6 قطره الكل كامفره به آن مي افزايند (جوشانده برگ و ريشه ختمي براي غرغره، شستشو، حمام و ... به نسبت 30 تا 50 هزار آنها در آب تهيه مي شود.)

براي تهيه غرغره و لوسيون جهت رفع ناراحتي هاي مخاط دهان، جوشانده اي از مخلوط 20 گرم ريشه ختمي، 5 گرم سالويا، 3 گرم گل شقايق را در 250 سانتي متر مكعب به دست مي آورند. همچنين از خيساندن قطعات ريشه ختمي در آب، محلولي به دست مي آورند كه جهت شستشوي قسمت هاي مختلف بدن در موارد التهاب به كار مي رود.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب