«برادران گریم» راهي سفر مي شوند - هایپرکلابز

فاطمه مطلق 7 سال پیش
«برادران گریم» راهي سفر مي شوند - هایپرکلابز هایپرکلابز :

برادران گریم برای ماجراجویی‌های تازه‌شان، راهی تلویزیون می‌شوند. مجموعه تلویزیونی «برادران گریم» براساس داستان و حال و هوای فیلمی ساخته می‌شود که سال 2005 روی پرده سینماها رفت.
شرکت فیلمسازی مستقل میراماکس، تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی است. اهرن کروگر که فیلمنامه نسخه سینمایی را نوشت، برای کار نگارش فیلمنامه اپیزود اول برادران گریم تلویزیونی دعوت به همکاری شده است.

او در عین حال، مدیر گروه 5 نفره‌ای از فیلمنامه‌نویسان تلویزیونی است که فیلمنامه 12 اپیزود بعدی این اکشن فانتزی و ماجراجویانه را خواهند نوشت. در نسخه سینمایی سال 2005، مت دیمون و هیت لجر نقش‌های اصلی را بازی کردند.

آنها در نقش ویل و جیک گریم، به عنوان هنرمندانی ماجراجو راهی سفری افسانه‌ای شده و در جریان این سفر، با طلسمی روبه‌رو می‌شوند که توانایی‌ها و قابلیت‌های آنان را به چالش می‌کشد.

داستان فیلمنامه نسخه تلویزیونی، این دو برادر را در شرایطی دنبال می‌کند که در اروپای قرن نوزدهم به دنبال پیدا کردن متولوژی مرموزی هستند که زندگی مردم عادی را با دردسر و مشکل روبه‌رو کرده است.

به این ترتیب، فصل اول مجموعه دارای داستان مشخصی است که ماجراهای آن در اپیزودهای مختلف رخ می‌دهد و هر یک از قسمت‌های مجموعه، دارای داستانی مستقل و واحد نیستند. اگر فصل دوم مجموعه در دستور کار قرار گیرد، هر اپیزود آن دارای داستان مستقلی خواهد بود.

کروگر درباره مجموعه تلویزیونی برادران گریم می‌گوید: «داستان‌های این فانتزی ماجراجویانه و حال و هوای کلی آن به گونه‌ای است که آن را مناسب تولید یک مجموعه تلویزیونی می‌کند.

در عین حال، جای مجموعه‌ای با این حال و هوا در بین کارهای متنوع تلویزیونی کاملا خالی به نظر می‌رسد. تصورم بر این است که تماشاگران هم از این مجموعه استقبال خوبی می‌کنند.»

هنوز معلوم نیست مت دیمون و هیت لجر با این مجموعه هم به عنوان بازیگران همکاری خواهند داشت یا خیر. از شرکت فیلمسازی میراماکس شنیده می‌شود برای دو نقش اصلی مجموعه‌ از دو بازیگر جوان استفاده خواهد شد.

جلوه‌های ویژه و حقه‌های تصویری نقش مهمی در فیلمنامه و ماجراهای آن خواهد داشت. کلید فیلمبرداری برادران گریم اواخر فصل بهار 2016 زده می‌شود. تهیه‌کنندگان این اکشن فانتزی اوایل فصل زمستان این سال را به عنوان زمان پخش آن اعلام کرده‌اند.

نسخه سینمایی برادران گریم که الهام‌بخش نسخه تلویزیونی است، توسط تری گیلیام کارگردانی شد. این فیلم با هزینه‌ای 88 میلیون دلاری ساخته شد و با وجود خوش‌ساخت و جذاب بودن، نتوانست موفقیتی در جدول گیشه نمایش سینماهای دنیا کسب کند.

با توجه به اختلاف گیلیام با مسئولان شرکت میراماکس در زمان تولید این فیلم سینمایی، بعید به نظر می‌رسد او حاضر به کارگردانی هیچ‌یک از اپیزودهای این مجموعه تلویزیونی شود. کل صحنه‌های مجموعه در لوکیشن‌های مختلف جمهوری چک فیلمبرداری می‌شود تا القا‌کننده حال و هوای فرانسه قرن نوزدهم میلادی باشد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب