سینمای ایران از باشکوه‌ترین سینما‌ها در منطقه است- هایپرکلابز

فاطمه مطلق 8 سال پیش
سینمای ایران از باشکوه‌ترین سینما‌ها در منطقه است- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مدیر و معاون اتحادیه کارگردانان حرفه‌ای آذربایجان‌در گفتگو با تسنیم:
سینمای ایران از باشکوه‌ترین سینما‌ها در منطقه است
خبرگزاری تسنیم: مدیر و معاون اتحادیه کارگردانان حرفه‌ای کشور آذربایجان تاکید کردند که سینمای ایران جزو باشکوه‌ترین سینما‌ها در منطقه است.
نسخه قابل چاپ
حسین محمود اگلو مهدیوف مدیر اتحادیه کارگردانان حرفه‌ای آذربایجان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، گفت: این اتحادیه غیر دولتی و غیرانتفاعی توسط برخی از نویسندگان و متصدیان سینمای آذربایجان به منظور حفظ حقوق کپی رایت و حقوق مدنی سینماگران این کشور در شرایط مختلف اقتصادی پایه‌گذاری شده است. شریره تاج الدین، همسر حسینوف، سمت معاون اتحادیه کارگردانان حرفه‌ای سینمای آذربایجان را بر عهده دارد.
این اولین حضور این زوج کارگردان آذربایجانی در ایران است، اگر چه این دو تن در برخی جشنواره‌های بین المللی به عنوان اعضای هیات داوران حضور به عمل آورده بودن ولی هرگز در جشنواره‌ای در ایران حضور نداشتند.
حسینوف و همسر وی با اشاره به فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی از علاقه خویش به سینمای ایران سخن گفتند: آنچه فیلم‌های ایران را جذاب می‌کند‌‌ همان خصیصه‌های انسانی است. آن‌ها به زیبایی از حس تجلی و حق‌طلبی فیلمهای فارسی یاد کردند.
حسینوف، کارگردان آذربایجانی، از فیلمهای دهه ٧٠ میلادی تولید شده در ایران به عنوان فیلمهای موفقی در بازار آذربایجان یاد کرد.
این زوج آذربایجانی از حضور خود در بازار فیلم ایران به نیکی یاد کردند و از اینکه در این بازار شانس دیدن فیلمهای ایرانی بیشتری را داراند ابراز خرسندی کردند.
این زوج آذربایجانی با اشاره به بعضی از محصولات سینمایی تولید مشترک ایران و آذربایجان خاطر نشان کردند که تاکنون برخی از فیلمسازان، تهیه کنندگان و کارگردانان ایرانی دست به تولیدات مشترک با آذربایجان زده‌اند.
حسینوف و تاج الدین بر این باورند که پیش زمینه تاریخی مشترکی که بین ایران و آذربایجان حکم فرماست باعث پُررنگ بودن بعضی خصایص مشترک بین فیلم‌های تولید شده در این دو کشور است. ایران و آذربایجان دو کشور همسایه هستند و هر دو زیر سایه تعالی دین مبین اسلام دارای مشخصه‌های فرهنگی و اخلاقی مشترکی هستند.
این زوج کارگردان آذربایجانی خاطرنشان کردند که اگرچه ممکن است شاهد تفاوت‌های آشکاری بین سینمای ایران و آذربایجان باشیم ولی علیرغم این تفاوت‌ها بعضی گرایش‌های فرهنگی در هر دو سینما آشکار است.
حسینوف و تاج الدین از هجدهمین بازار فیلم ایران به عنوان راهی به سوی آشنایی بیشتر صنعتگران خارجی سینما با سینمای غنی ایران یاد کردند. آن‌ها بر این اعتقادند که این بازار می‌تواند برای سینماگران خارجی این فرصت را ایجاد کند که با دیدن فیلمهای بیشتری از کشور ایران به راحتی حق انتخاب تولیدات مدنظر خویش را دارا باشند.
این زوج آذربایجانی همچنین امیدوارند که در هنگام حضورشان در این جشنواره بتوانند با فیلمهای ایرانی بیشتری آشنا شوند.
شریره تاج الدین در آخر اظهار داشت که مردم منطقه به صنعت سینمای ایران و فیلمهای باشکوه ایرانی افتخار می‌کنند. او با اشاره به جوایز مختلف بین المللی که به فیلمهای ایرانی تعلق گرفته است، نتیجه گرفت که سینمای ایران یکی از بهترین‌ها در قاره آسیاست.

منبع :http://www.tasnimnews.com/Home/Single/724414?ref=s...
13 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
غزال  مظفريان غزال مظفريان applause applause applause
8 سال پیش
محمد شيتو... محمد شيتو... لايك...
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب